Ez is nagyon tetszett nekünk, a Mangrove mocsár. Ilyesmit már láttunk Rotterdamban a Diergaarde Blijdorp állatkertben, ott viszonylag régi a mocsár, elég jól beállt, dzsungelszerű növényzettel. Itt a Mangrove terület egy éve készült el, emiatt még jól átlátható, a növényzet nem nőtte be a teret teljesen. Viszont a világ legnagyobb fedett, mesterséges Mangrove mocsara, 3000 négyzetméteres. Igazi dzsungel lesz belőle éveken belül.
A Mangrove mocsár egy kis dél-amerikai ország, Belize mocsarát idézi meg, melynek élővilága erősen veszélyeztetett.
Belépéskor elnémultunk, annyira sok pillangó volt előttünk hirtelen, hogy befogtuk a szánkat, nehogy belerepüljenek.
A Mangrove mocsárban is nagyon finom meleg volt, és a pillangók miatt rengeteg illatos/rothadó gyümölcs van elhelyezve. Szasza itt vette le a fejpántját, nehogy a pillangók dekornak lássák és megtámadják.
Petra a hagyományos állatkertek és autós szafarik híve (csak kényelmesen) ahol az állatok ott vannak, mi meg itt, és nem együtt. Úgyhogy a Mangrove pillangói, mindamellett, hogy szépnek találta őket, túl sok is volt a számára.
Itt kb. azt gondolja: sz@rok a pillangókra, menjünk már, de azért egy félmosolyt sikerült varázsolnia.
A Mangrove legnagyobb 'sztárjai' a lamantinok, vagyis tengeri tehenek, de nem igazán voltak aktívak, úgyhogy megint a netről szedtem képet, mert az enyémeim nem sikerültek.
Ez a fenti fotó a Burgers' Zoo-ban készült.
A kis mocsári rákocskák sokkal aktívabbak voltak:
A következő filmecskében (ami a Mangrove megnyitóján készült), 30 másodpercnél egy pillangó keltető látható. Az üveg mögött az bábok vannak, és amikor előbújnak a pillangók, akkor kiengedik őket/kirepülnek.